Ducks dominovali ve třetí třetině a po výhře nad Preds vedou na Západě

16. 03. 2015, 16:30 » Informace z klubů - Autor: Šimon Rogner

Anaheim Ducks ze sebe shodili břemeno dobře zakončit ročník 2014/15. Dostali se do vedení Západní konferenci, když ve včerejším utkání porazili 4:2 svého hlavního nepřítele Nashville Predators.

Predators sice vstupovali do třetí třetiny s vedením 2:0, ale poté se zápas ujal ohromujícího směru. Po dvou minutách závěrečného dějství snížil na rozdíl jedné branky kapitán Ryan Getzlaf, ale věci se daly skutečně do pohybu až o několik minut později. V polovině třetiny skórovali v rozmezí 35 sekund Kyle Palmieri a Nate Thompson, aby rozhodující hřebík do rakve hostů přidal o pět minut později Cam Fowler.

Že by za to mohla únava? Možná, že Nashvillu skutečně došlo do jisté míry palivo. Hráli druhý zápas během dvou dnů a Anaheim měl kromě výhody domácího ledu také pár dní volna, zatímco oni byli na čtyřzápasovém tripu.

Tato slova potvrzují i statistiky. Ducks přestříleli hostující hráče v závěrečné dvacetiminutovce 15:4, ale Nashville vyhrál na střely v prvních dvou periodách 23:13.

Ať vysvětlíte zaváhání Predators jakkoli, faktem je, že Ducks vyhráli a ovládli vzájemné utkání v této sezóně.