Hrdinom NY - Jesper Fast. Medvede boli zdolané o jediný gól

12. 01. 2016, 03:45 » Review - Autor: Adam Krchňavý

NHLportal.cz
(zdroj: NHLportal.cz)
O jednej hodine rannej sa začalo stretnutie v Madison Square Garden, ktoré nakoniec po vydretom zápase vyhralo domáce mužstvo 2:1. Jazdci najskôr prehrávali, no po góloch Dericka Brassarda a Jespera Fasta otočili stretnutie a vyhrali.

NYR NY RANGERS - BOS BOSTON 2:1 (0:0, 0:1, 2:0)

I. tretina:
Prvá dvadsať minútovka ubehla celkom rýchlo, hralo sa skoro bez prerušenia. Česť prvej presilovky získali hostia. Bruins vlastnia najlepšiu presilovku spomedzi všetkých tímov a aj keď ju nevyužili, odohrali ju veľmi pekne. Niekoľkokrát perverili Lundqvista. Najväčšiu šancu mal v 15. minúte Ryan Spooner, keď sa z ničoho nič ocitol pred Lundqvistom sám, no "vyťukaní" trafil iba tyčku. V 17. minúte sa rútil na bránku Jimmy Hayes, no pošmykol sa a narazil do tyčky aj s domácim gólmanom. Diváci v prvom dejste gól nevideli, a tak skončila nerozhodne 0:0.

II. tretina:
Druhá časť sa niesla v duchu prvej. Jazdilo sa hore - dole a ani jedne z brankárov sa nenudil. Streleckú listinu otvoril v polovici zápasu jeden z Haysovcov, presnejšie Jimmy. Vystrelil cez obrancu Kleina a dostal puk do Lundqvistovej svätyne - 1:0. V poslednej minúte zaznela ešte tyčka, no skóre sa už nezmenilo.

III. tretina:
Hneď z úvodu, po 30 sekundách, vyrovnala lajna Nash - Brassard - Zuccarello. Práve druhý menovaný prekonal Raska. Onedlo vytiahol pravdepodobne zákrok večera Kráľ Henrik Lundqvist, ako je v zámorí často prezývaný. Dorážku jedného z Medveďov vykopol mimo bránku. Minútu a štyridsaťdva sekún do konca zvyšoval na 2:1 po teči Jesper Fast. Hostia hneď po vybojovaní puku odvolali Raska z bránky a Lundqvist mal ešte čo robiť, no gól nepadol, a tak sa domáci nakoniec radovali s najtesnejšieho výsledku 2:1.