Hvězdy 23. týdne sezony 2015/2016

23. 03. 2016, 15:25 » Ocenění hráči - Autor: Šimon Rogner

Po týdenní pauze se znovu vracíme s naším klasickým souhrnem tří nejlepších hráčů minulého týdne. Tentokrát zvolila liga dva útočníky a jednoho brankáře. Kteří hráči pomohli svým klubům v boji o play off nejvíce? Pojďme se na to podívat.

První hvězda týdne: Sidney Crosby, Centr, PIT Pittsburgh Penguins

Crosby byl se sedmi body (2+5) na prvním děleném místě v počtu bodů, a pomohl tak Penguins k prodloužení jejich vítězné série. Týden otevřel připsáním jedné asistence u výhry 2:1 na nájezdy nad Islanders, poté zaznamenal dvě branky, včetně vítězné trefy, u triumfu 4:2 nad Carolinou, aby nakonec zapsal do statistik dvě utkání s dvěma nahrávkami v každém z nich: 4:1 proti Flyers a 6:2 proti Capitals.

ZačátekDomácí-HostéVýsledekReviewStatistiky
16. 03. 2016 00:00Pittsburgh PenguinsPIT-NYINew York Islanders2:1sReview0+1
18. 03. 2016 00:00Pittsburgh PenguinsPIT-CARCarolina Hurricanes4:2Review2+0
19. 03. 2016 18:00Philadelphia FlyersPHI-PITPittsburgh Penguins1:4Review0+2
20. 03. 2016 23:00Pittsburgh PenguinsPIT-WSHWashington Capitals6:2Review0+2

Druhá hvězda týdne: Jonathan Quick, Brankář, LAK Los Angeles Kings

Quick měl bilanci 3-0-0, průměrně inkasoval 1.32 střely za zápas, úspěšnost zákroků vyšponoval na 95.3 % a jednou také vychytal čisté konto, díky čemuž jeho Kings vyhráli čtyři utkání a zajistili si pozici v play off. Týden začal nulou v utkání proti Chicagu (u výhry 5:0 zastavil všech 32 střel), poté pomohl 23 zákroky k vítězství 4:3 v prodloužení nad Rangers, aby nakonec 27 zákroky přispěl k vítězství 2:1 nad Bostonem.

16. 03. 2016 01:30Dallas StarsDAL-LAKLos Angeles Kings2:5Review0/0 | - |
18. 03. 2016 03:30Los Angeles KingsLAK-NYRNew York Rangers4:3pReview23/26 | 88.46% | W
20. 03. 2016 03:30Los Angeles KingsLAK-BOSBoston Bruins2:1Review27/28 | 96.43% | W

Třetí hvězda týdne: Sean Monahan, Centr, CGY Calgary Flames

Monahan byl nejlepším střelcem minulého týdne, když pěti trefami a sedmi body ve čtyřech duelech pomohl Flames k bilanci 3-0-1. Třemi body (2+1) pomohl k výhře 7:4 nad St. Louis, poté se znovu trefil u výhry 4:1 nad Winnipegem, u prohry 3:4 na nájezdy s Coloradem nebodoval a týden uzavřel dalším tříbodovým představením (2+1) u vítězství 4:1 nad Canadiens.

15. 03. 2016 02:00Calgary FlamesCGY-STLSt. Louis Blues7:4Review2+1
17. 03. 2016 03:00Calgary FlamesCGY-WPGWinnipeg Jets4:1Review1+0
19. 03. 2016 02:00Calgary FlamesCGY-COLColorado Avalanche3:4sReview0+0
21. 03. 2016 00:00Montreal CanadiensMTL-CGYCalgary Flames1:4Review2+1