Další hattrick v NHL, Rutta opět bodoval

10. 10. 2017, 06:26 » Review - Autor: Pavel Nadrchal

NHLportal.cz
(zdroj: NHLportal.cz)
Dnešní noc byla plná zajímavých výsledků a zalovte v paměti, zda jste čekali takové výsledky nebo ne. Nejdříve Boston zcela jasně podlehl Coloradu doma 4:0. V dalším utkání na dvě trefy Tarasenka odpovídali Ostrované v závěru třetí třetiny. Buffalo dostalo doma klepec od New Jersey Devils 2:6! Toronto zdolalo Chicago po prodloužení, když o vítěznou branku se postaral Auston Matthews. V tomto utkání byli vidět jako Češi, tak Slováci. Richard Pani stejně jako Jan Rutta si připsali každý 1+1. Washington nestačil na Tampu, možná i proto že si Ovechkin nepřipsal jediný bod, v tabulce pravdy měl -1 bod a strávil na ledě 17 minut a 9 vteřin. Edmonton doma schytal od Jets bůra a Anaheim i bez přispění Jaromíra Jágra, který do zápasu nezasáhl, nestačil doma na Calgary!

BOS BOSTON - COL COLORADO 0:4 (0:2, 0:0, 0:2)

Perličky:
* Avalanche povolili soupeřům šest gólů ve třech zápasech, žádný při hře pět na pět (pět přesilovkových gólů, jeden dostali v oslabení).
* V pondělí Colorado dokázalo ubránit všechny čtyři oslabení.
* Obránce Torey Krug a centr Austin Czarnik již zasáhli do zápasu, ale centr Patrice Bergeron je stále mimo.

Statistické review zápasu najdete ZDE, sestavy týmů ZDE.

NYI NY ISLANDERS - STL ST LOUIS 2:3s (0:0, 0:2, 2:0, 0:1)

Perličky:
* Bluesmeni se zlepšili v zápasech na tzv. Columbus Day na 8-1-0, zatímco Islanders se v tento den stále nedaří a spadli již na 6-8-1-1 (výhry - prohry - prohry v prodloužení - remízy).
* Islanders postrádali pravé křídlo Cala Clutterbucka, stejně jako obránce Ryana Pulocka a Dennise Seidenberga.
* Bluesmeni se museli obejít bez zadáka Nate Prossera, centra Oskara Sundqvista a pravé křídlo Chrise Thorburna.

BUF BUFFALO - NJD NEW JERSEY 2:6 (0:2, 1:4, 1:0)

Perličky:
* Pravé křídlo Kyle Okposo měnil během první třetiny dres, protože jeho původní dres měl zkomolené jméno "Okoposo".
* Za Sabres nenastopili obránce Josh Gorges, centři Jordan Nolan a Zach Bogosian.
* Ďáblové se museli obejít bez pravého křídla Drew Stafforda, centra Kyle Palmieriho a obránce Daltona Prouta. Palmieri si připsal v zahajovacím utkání Jersey dvě asistence.
* Další vzájemný zápas těchto týmu budete moci sledovat 6. února 2018 v New Jersey.
* Tento zápas byl prvním ze tří vzájemných zápasů těchto týmů v letošní sezóně.

TOR TORONTO - CHI CHICAGO 4:3p (0:2, 1:0, 2:1, 1:0)

Perličky:
* Centr Chicaga, Nick Schmaltz, bude nejspíše až do čtvrtka mimo hru. Na vině je zranění v horní části těla.
* Brankář Anton Forsberg si připsal v pondělí první start za Blackhawks, zatímco brankář Corey Crawford nastoupí v úterý doma proti Canadiens.
* Poté, co obránce Maple Leafs Connor Carrick vynechal v neděli trénink, se nezúčastnil ani tohoto zápasu.

TBL TAMPA BAY - WSH WASHINGTON 4:3p (0:2, 2:1, 1:0, 1:0)

Perličky:
* Pravé křídlo J.T. Brown, centr Gabriel Dumont a obránce Andrej Šustr nezasáhli do hry (všichni hráči Tampy).

EDM EDMONTON - WPG WINNIPEG 2:5 (0:2, 2:2, 0:1)

Perličky:
* Oilers zařadili opět do sestavy pravé křídlo Kailera Yamamota.
* Pravé křídlo Oilers, Anton Slepyshev, si připsal debut poté, co díky zranění kotníku vynechal všechny přípravné zápasy.
* Obránce Jets Jacob Trouba si připsal do tabulky pravdy mínus pět bodů v prvních dvou zápasech. V tomto zápas si připsal další záporný bod.
* 13 obdržených gólů v prvních dvou zápasech Jets je nejhorším startem do sezóny klubu v historii. Předchozí nejhorší rekord byl za doby Atlanty Thrasher v sezóně 1999-2000.
* Jets měli statistiku minulý rok proti týmům z Pacifické divize 7-13-1.

ANA ANAHEIM - CGY CALGARY 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)