Prvé výhry pre Pittsburgh a Floridu, tretia prehra v rade pre Hawks

18. 01. 2021, 07:20 » Review - Autor: Tomáš Zahorák

Dnešná noc priniesla o niečo chudobnejší program než tie predchádzajúce. Odohrali sa len dva zápasy, v ktorý sa z prvej výhry v sezóne radovali hráči Penguins a Panthers. Zlé výsledky Chicaga naopak pokračujú aj naďalej, a to najmä v bránkovisku. Collin Delia sa opäť nepredviedol v najlepšom svetle, keď pri prehre 5:2 proti Panthers zaznamenal len chabú 82,76-percentnú úspešnosť zákrokov.

PIT PITTSBURGH - WSH WASHINGTON 4:3s (1:2, 2:1, 0:0, 1:0)

Až nájazdy nakoniec museli rozhodnúť o víťazovi prvého súboja medzi Crosbym a Ovečkinom. Vo vyrovnanej riadnej hracej dobe sa na strane Penguins postupne presadili Evan Rodrigues, Colton Sceviour a Marcus Pettersson. Na opačnej strane to boli Nic Dowd a Alex Ovečkin v prvej a Nicklas Bäckström v druhej časti hry. Do predĺženia sa tak išlo za stavu 3:3. Až na zopár príležitostí Malkina však žiadny veľký rozruch počas piatich minút hry troch proti trom nenastal a víťaza sme spoznali až vo štvrtej sérii nájazdov, v ktorej sa ako jediný presadil Jake Guentzel, a zabezpečil tak nielen prvé body, ale aj prvú výhru Pens v novej sezóne.

Hviezda zápasu podľa NHLportal.cz: Alex Ovečkin

Štatistické review zápasu nájdete TU.

FLA FLORIDA - CHI CHICAGO 5:2 (0:0, 2:1, 3:1)

Prehry sa kopia a hrozné výkony v bránkovisku aj naďalej pokračujú. Pre Blackhawks to však už nie je nič nové. Dnes si na nich po Tampe zgustli aj „panteri“ z Floridy, ktorí sa najmä vďaka trom presným zásahom v tretej tretine môžu tešiť z výhry 5:2. O góly domácich sa postupne postarali Aaron Ekblad, Keith Yandle, Eeetu Luostarinen, Patric Hornqvist a Jonathan Huberdeau, ktorý si okrem gólu pripísal aj dve asistencie. Na strane Chicaga najprv nebol uznaný gól z hokejky Patricka Kanea v prvej perióde, a tak sa jedinými strelcami „jastrabov“ stali Alex DeBrincat a Connor Murphy. Tomu na gól asistoval švajčiarsky útočník Pius Suter, pre ktorého to bol prvý bod v NHL. Obzvlášť zlý zápas má za sebou brankár Hawks Collin Delia, ktorý za svoj chrbát až 24 z 29 striel Panthers.

Hviezda zápasu podľa NHLportal.cz: Jonathan Huberdeau