Buffalo rozdrtilo Philadelphii, Islanders vymazali Boston

19. 01. 2021, 07:00 » Review - Autor: Tomáš David

Pořádně divokou jízdu nám nabídl 6. hrací den nové sezony. Do akce se krom Ottawy dostaly všechny kanadské celky a z výher se radovali Calgary, Vancouver a Toronto. V pouštní bitvě těsně uspěli Golden Knights a brankáři Ducks a Islanders si připsali vychytanou nulu.

DET DETROIT - CBJ COLUMBUS 2:3 (1:0, 0:1, 1:2)

Nejzajímavější minutou zápasu byla ta poslední. Columbusu se sice slepenými góly v 46. a 47. minutě podařilo odskočit na rozdíl dvou gólů, Red Wings se ale rvali do brány a podařilo se jim ve sporné situaci vyrovnat. Střelu Manthy od modré se snažit dorážet Ryan, ten byl ale sražen jedním z obránců Columbusu na brankáře Korpisala, kterému puk vypadl z výstroje do brány. Poté se v brankovišti strhla bitka a rozhodčí následně branku nejdříve neuznali, aby následně situaci ještě jednou přezkoumali a kontaktní gól posvětili. To se ale ani trochu nelíbilo Korpisalovi a zkoumalo se potřetí. Gól i přes protesty finského maskovaného muže nakonec uznán byl. To ale byla za zápasem tečka, body odváží Blue Jackets.

Hvězda utkání dle NHLportal.cz: Joonas Korpisalo

Statistické review zápasu najdete ZDE

NYI NY ISLANDERS - BOS BOSTON 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)

Islanders dnes znovu ukázali, že se s nimi musí počítat na nejvyšší příčky. Svou organizovanou a neprostupnou obranou dokázali naprosto vymazat střelce Bostonu a k výhře jim stačila jediná trefa. V 56. minutě se prosadil Jean-Gabriel Pageau. Mezi tři tyče oranžovo-modrých se vrátil Semyon Varlamov, který se zranil během rozbruslení utkání s Rangers, a okamžitě se mu podařilo vychytat nulu.

Hvězda utkání dle NHLportal.cz: Semyon Varlamov

PHI PHILADELPHIA - BUF BUFFALO 1:6 (0:1, 0:3, 1:2)

Překvapení se zrodilo ve Philadelphii. Domácí vůbec nestačili na Buffalo, které si výsledkem 6:1 připsalo první výhru sezony. Taylor Hall s Jackem Eichelem zaznamenali tři asistence, střelecky se činili především Sam Reinhart a Curtis Lazar (oba po dvou gólech). Sabres se podařilo využít hned dvě početní výhody. Jediným úspěšných střelcem na straně domácích se stal Nicolas Aube-Kubel.

Hvězda utkání dle NHLportal.cz: San Reinhart

CGY CALGARY - VAN VANCOUVER 5:2 (0:1, 3:0, 2:1)

Skvělou práci odvedl Jacob Markstrom, který proti svému týmu v prvním vzájemném duelu vychytal nulu, aby v tom druhém pustil z 27 pokusů soupeře za záda pouhé dva. Calgary si tedy připsalo druhou výhru sezony i díky příspěvkům elitní trojice útočníků – Gaudreau, Monahan a Lindholm. Zastřílel si i kapitán Giordano, který ve třetí třetině využil přesilovou hru. Canucks nezachránil ani navrátivší JT Miller.

Hvězda utkání dle NHLportal.cz: Jacob Markstrom