Prestrelka medzi Canucks a Habs, hetrik Tylera Toffoliho a hrdina Bo Horvat

21. 01. 2021, 07:15 » Review - Autor: Tomáš Zahorák

Divokú prestrelku videli dnes nadránom fanúšikovia Vancouveru a Montrealu. V zápase padlo až 11 gólov, pričom až o tri z nich sa postaral útočník Canadiens Tyler Toffoli. Zahanbiť sa však nenechali ani dvojgóloví Brock Boeser a Bo Horvat, ktorý navyše rozhodol o triumfe Canucks víťazným samostatným nájazdom. Okrem nich sa výbornými výkonmi prezentovali aj Shea Theodore, J.T. Miller či fantasticky chytajúci Jordan Binnington.

TOR TORONTO - EDM EDMONTON 1:3 (0:1, 0:0, 1:2)

V úvodnom zápase noci sme videli súboj zo Severnej divízie medzi Oilers a Maple Leafs. Skóre otvoril v polovici prvej tretiny útočník Edmontonu Kailer Yamamoto. Ďalší gól prišiel až v úvode tretej časti hry, kedy vyrovnával stav stretnutia Auston Matthews. Zlomový moment však prišiel až o niekoľko minút neskôr, keď počas presilovej hry sa presadil Leon Draisaitl. Výsledok 1:3 v prospech Oilers už iba v závere duelu spečatil gólom do prázdnej brány Josh Archibald. Výborný zápas má za sebou brankár Oilers Mikko Koskinen, ktorý vychytal 25 z 26 striel súpera a pripísal si 96,15-percentnú úspešnosť zákrokov.

Hviezda zápasu podľa NHLportal.cz: Mikko Koskinen

Štatistické review zápasu nájdete TU.

STL ST LOUIS - SJS SAN JOSE 1:2s (0:0, 1:1, 0:0, 0:1)

Až nájazdy rozhodli o víťazovi druhého stretnutia v sezóne medzi Sharks a Blues. V riadnej hracej dobe padli iba dva góly. Postarali sa o ne Brayden Shenn na strane Blues a Marcus Sorensen z tábora Sharks. Predĺženie bolo taktiež veľmi chudobné na góly, a tak sa lámal chlieb až vo štvrtej sérii samostatných nájazdov, v ktorej sa jediným strelcom stal Tomáš Hertl. Veľmi dobrý výkon podali aj obaja brankári. Jordan Binnington zneškodnil 33 z 34 striel (97,06 %) a Martin Jones vychytal 23 z 24 pokusov (95,83 %). Evander Kane bol v dnešnom dueli až štyrikrát vylúčený a pripísal si tak na svoje konto osem trestných minút.

Hviezda zápasu podľa NHLportal.cz: Jordan Binnington

ANA ANAHEIM - MIN MINNESOTA 2:3 (0:1, 2:1, 0:1)

Už tretiu výhru v sezóne zaznamenali hráči Wild, ktorí si tentokrát poradili s Anaheimom Ducks 3:2. Ako prvý sa počas oslabenia presadil útočník Wild Ryan Hartman. V druhej tretine ho presilovkovým gólom nasledoval Nick Bonino, no odpoveď na seba nenechala dlho čakať a Ducks boli rýchlymi gólmi Nicolasa Deslauriersa a Cama Fowlera opäť v hre. V úvode tretej periódy sa však presadil už iba Joel Eriksson Ek a Minnesota, pre ktorého to bol po asistencii na Boninovom gólu už druhý bod v zápase.

Hviezda zápasu podľa NHLportal.cz: Joel Eriksson Ek

VAN VANCOUVER - MTL MONTREAL 6:5s (1:0, 2:3, 2:2, 1:0)

Divoká prestrelka medzi Canucks a Canadiens našla víťaza až po samostatných nájazdoch, v ktorých sa o víťaznú trefu postaral kapitán „kosatiek“ Bo Horvat. Z tábora porazených sa aspoň z hetriku môže radovať Tyler Toffoli, ktorého na výsledkovej listine doplnili Brendan Gallagher a Jesperi Kotkaniemi s jedným gólom na konte. Na strane domácich sa o dva presné zásahy postarali Bo Horvat a Brock Boeser, a jeden gól si pripísal Tyler Motte. Za zmienku určite stojí aj predstavenie J.T. Millera, ktorý zaznamenal až tri asistencie.

Hviezda zápasu podľa NHLportal.cz: Bo Horvat

VGK VEGAS - ARI ARIZONA 5:2 (2:0, 1:1, 2:1)

Golden Knights pokračujú na víťaznej vlne aj po dnešnom zápase proti Coyotes, ktorých zdolali presvedčivo 5:2. Na strane víťazov sa o dva góly postaral obranca Shea Theodore a po jednom sa presadili Alex Pietrangelo, Mark Stone a Alex Tuch, ktorý si okrem gólu pripísal aj dve asistencie. Z mužstva hostí sa o dva presné zásahy postarali Nick Schmaltz a Phil Kessel.

Hviezda zápasu podľa NHLportal.cz: Shea Theodore