Kane zahviezdil so 4 bodmi, Pánikov gól nestačil na výhru Caps

24. 02. 2021, 07:20 » Review - Autor: Tomáš Zahorák

Dnešná noc nám priniesla šesť duelov, z ktorých tri našli víťaza až po predĺžení. Výnimkou nie je ani celkovo piate stretnutie Ovečkina a Crosbyho, v ktorom nakoniec kanadský útočník a jeho spoluhráči dokázali nájsť už po štvrtýkrát v sezóne recept na Rusovu družinu. Okrem toho sme ale mohli vidieť aj prestrelku medzi Blackhawks a Blue Jackets či súboj z dna tabuľky Východnej divízie.

NJD NEW JERSEY - BUF BUFFALO 1:4 (0:0, 0:1, 1:3)

Zápas medzi posledným a predposledným tímom Východnej divízie bol duelom medzi dvoma strelecky aktívnymi mužstvami bojujúcimi o každý bod. Devils síce vyslali vyslali viac striel (42:37) na Ullmarkovu bránu, no ten za svoj chrbát pustil iba strelu Nikitu Guseva a zaskvel sa vynikajúcou 97.62-percentnou úspešnosťou zákrokov. O štyri presné zásahy víťazov sa postarali Victor Olofsson, Rasmus Asplund, Dylan Cozens a Cody Eakin.

Hviezda zápasu podľa NHLportal.cz: Linus Ullmark

Štatistické review zápasu nájdete TU.

WSH WASHINGTON - PIT PITTSBURGH 2:3p (0:1, 2:1, 0:0, 0:1)

Piate stretnutie Ovečkina s Crosbym v sezóne našlo víťaza až v predĺžení. Penguins sa nakoniec presadili ako prví, a to zásluhou fínskeho útočníka Kasperiho Kapanena. Okrem neho sa na výhre Pens gólovo podieľali ešte Jevgenij Malkin a Jake Guentzel. Na opačnej strane sa zase prvým strelcom Caps v zápase stal slovenský útočník Richard Pánik, ktorému asistoval ďalší Slovák Zdeno Chára. Po ňom sa presadil ešte Connor Sheary, no na víťazstvo to nakoniec nestačilo.

Hviezda zápasu podľa NHLportal.cz: Kasperi Kapanen

CBJ COLUMBUS - CHI CHICAGO 5:6s (1:2, 2:2, 2:1, 0:1)

Súboj mužstiev bojujúcich o postupové priečky v Centrálnej divízii bol atraktívnym predstavením zakončeným až v samostatných nájazdoch. V nich mali vďaka Alexovi DeBrincatovi navrch hostia, ktorí sa teraz môžu radovať už z desiatej výhry v sezóne. Hviezdou Chicaga sa bez pochýb stal Patrick Kane, ktorý si pripísal jeden gól a tri asistencie. Viac než slušný výkon však podal aj český útočník Dominik Kubalík, ktorý zaznamenal gól a jednu asistenciu. Na strane domácich sa výrazným spôsobom vyznamenala najmä dvojica Patrik Laine - Oliver Bjorkstrand. Obaja sa zaskveli dvoma presnými zásahmi, pričom fínsky útočník si pripísal ešte jednu asistenciu.

Hviezda zápasu podľa NHLportal.cz: Patrick Kane

OTT OTTAWA - MTL MONTREAL 5:4s (2:1, 1:2, 1:1, 1:0)

DET DETROIT - NSH NASHVILLE 0:2 (0:0, 0:0, 0:2)

VAN VANCOUVER - EDM EDMONTON 3:4 (3:1, 0:0, 0:3)