Oilers rozdrvili Senators, Draisaitl a Coghlan s hetrikom

11. 03. 2021, 07:45 » Review - Autor: Tomáš Zahorák

Dnešná noc patrila jednoznačne hráčom Oilers. Menovite najmä nemeckému útočníkovi Leonovi Draisaitlovi, ktorý zaznamenal hetrik a k tomu pridal aj dve asistencie. Nechytal sa naňho dokonca ani Connor McDavid, ktorý si pripísal „len“ tri body. Noc ako z ríše snov však neobišla ani mladého obrancu Vegas Dylana Coghlana. 23-ročný bek nielenže zaznamenal svoj premiérový gól v NHL, ale ho hneď doplnil aj dvoma ďalšími presnými zásahmi.

MIN MINNESOTA - VGK VEGAS 4:3 (1:1, 0:0, 3:2)

Minnesota Wild pokračuje vo veľmi kvalitných a konzistentných výkonoch aj po dnešnom stretnutí s Golden Knights. Vďaka výhre 4:3 zaznamenali už deviatu výhru v posledných 12 dueloch a aktuálne sa nachádzajú na postupovom treťom mieste v Západnej divízii. Strojcami nočného úspechu sa stali Kirill Kaprizov, Carson Soucy a dvojnásobný strelec Joel Eriksson Ek. Na opačnej strane sa do gólovej listiny zapísal len jeden hráč, a to iba 23-ročný kanadský obranca Dylan Coghlan, pre ktorého to boli premiérové trefy v NHL.

Hviezda zápasu podľa NHLportal.cz: Dylan Coghlan

Štatistické review zápasu nájdete TU.

EDM EDMONTON - OTT OTTAWA 7:1 (4:0, 2:0, 1:1)

Oilers sa po troch prehrách s Maple Leafs vracajú späť na víťaznú vlnu, čo potvrdili aj dnes proti Ottawe Senators. Vďaka vysokému víťazstvu 7:1 zaznamenali tretiu výhru v rade a celkovo už ôsmu v uplynulých 11 zápasoch. Družina okolo Connora McDavida dokázala prestrieľať Sens v pomere 36:22, avšak McDavid nebol najväčšou hviezdou tohto stretnutia. Toto pomenovanie patrí jeho tímovému kolegovi Leonovi Draisaitlovi, ktorý si okrem hetriku pripísal aj dve asistencie. Ďalšími strelcami „olejárov“ sa stali Darnell Nurse, Jujhar Khaira, James Neal a už spomínaný McDavid, ktorý zaznamenal aj dve asistencie. Za zmienku určite stojí aj výkon Tysona Barrieho, ktorý zaregistroval tri asistencie. Jediným strelcom Senators bol ruský útočník Jevgenij Dadonov.

Hviezda zápasu podľa NHLportal.cz: Leon Draisaitl

COL COLORADO - ARI ARIZONA 2:1p (1:0, 0:1, 0:0, 1:0)

Colorado zvládlo aj štvrtý vzájomný duel s Coyotes úspešnejšie. Výhrou 2:1 po predĺžení zaznamenalo už tretiu výhru proti klubu z Glendale v sezóne a momentálne sa nachádza na štvrtej postupovej priečke v Západnej divízii. Priebeh stretnutia však predĺženie rozhodne nenasvedčoval. Avalanche prestrieľali Coyotes až o neuveriteľných 32 striel v pomere 46:14. Aspoň za jeden bod tak môžu Coyotes ďakovať hlavne fínskemu brankárovi Anttimu Raantovi, ktorý zaznamenal 95,65-percentnú úspešnosť zákrokov. V riadnom hracom čase sa dokázala presadiť len dvojica Brandon Saad (COL) a Nick Schmaltz (ARI). O rozhodujúci presný zásah sa v čase 4:22 počas predĺženia postaral kapitán Avs Gabriel Landeskog.

Hviezda zápasu podľa NHLportal.cz: Antti Raanta

ANA ANAHEIM - LAK LOS ANGELES 1:5 (0:1, 1:2, 0:2)