Horká zpráva: Sam Bennett suspendován za drsný zákrok proti Colemanovi

17. 05. 2021, 20:35 » Novinky - Autor: Tomáš David

NHLportal.cz
(zdroj: NHLportal.cz)
Florida se ve druhém zápasu série proti Tampě Bay bude muset obejít bez svého útočníka a posily před přestupní uzávěrkou Sama Bennetta, který byl suspendován na jedno utkání za napadení Blakea Colemana, kterého přišpendlil na hrazení.

Bennett po příchodu do Miami pookřál a po nevýrazných výkonech v Calgary sbíral jeden bod za druhým. Vstup do vyřazovacích bojů se mu ale podle představ rozhodně nepovedl. Nejdříve mu v 1. třetině utkání nebyl uznán gól a ve třetí periodě se dopustil onoho osudového zákroku, který otočil vývoj celého klání ve prospěch Tampy. Za napadení Blakea Colemana totiž dostal dvouminutový trest, díky kterému se podařilo Braydenu Pointovi vyrovnat.

Čtyřiadvacetiletý Kanaďan navíc dostal dodatečný trest od disciplinární komise NHL a nebude moci nastoupit do úterní odvety. Disciplinární komise zákrok vnímá jako nebezpečné a úmyslné naražení na hrazení, ale díky tomu, že se Bennett ještě v minulosti žádných přestupků nedopustil, zůstala u varovné suspendace na jeden zápas.