Vegas udolalo Panthers. Domů se vrací s titulovým mečbolem

12. 06. 2023, 12:00 » Review - Autor: Tomáš Novotný

NHLportal.cz
(zdroj: NHLportal.cz)
Čtvrté finále Stanley Cupu opět nabídlo skvělou hokejovou podívanou a samozřejmě i plno šarvátek. Pro oba týmy byl tento zápas klíčový, pro domácí Floridu by znamenalo vítězství vyrovnání série, pro hosty z Vegas zase blízký krok k vysněnému poháru.

No a hladověji začali hráči Vegas. Už po 99 vteřinách našel krásnou přihrávkou Whitecloud na modré Chandlera Stephensona, který se v úniku nemýlil a trefil přesně mezírku mezi betony Bobrovského. Florida mohla vyrovnat vzápětí, nebezpečně se před Hillem pohyboval Matthew Tkachuk, avšak brankář Knights si poradil i s dorážkou. O pět minut později se souboj opakoval, ale i tentokráte byl úspěšnější maskovaný muž v bílo-zlatých barvách. Fantastickým přesunem zlikvidoval tutovku domácí hvězdy.

Na další změnu skóre si fanoušci ve FLA Live Aréně počkat do 28.minuty. Stone zpomalil hru v útočném pásmu, počkal si na spoluhráče, nakonec si o něj řekl Chandler Stephenson mezi kruhy, který se ranou z první nemýlil. Stačilo dalších pět minut a došlo k další změně na multimediální kostce. Hague nejprve od modré zkoušel využít chaosu v obranném pásmu Cats, s jeho pokusem si ale Bobrovsky poradil, nicméně na brankovišti stál dobře postavený William Karlsson, který uklízel, navzdory blokujícímu Radko Gudasovi, puk do prázdné brány. Pro domácí mohlo být ještě hůř, Karlsson předkládal puk Reillymu Smithovi, proti kterému se ale skvěle přesunul Bobrovsky. Florida stále hrála v jakési křeči, kterou mohl trestat Marchessault, jeho dělovka málem roztrhla brankovou konstrukci. Panthers se probrali až díky šťastné trefě, tu obstaral Brandon Montour, ten nejprve nahazoval na bránu pod tlakem, avšak díky teči McNabba a Theodoreho se puk dostal za záda Hilla.

Domácí toužili ve třetí třetině minimálně po vyrovnání. Blízko kontaktní brance byl Lomberg, po jeho otočce však puk zamířil mimo tři tyče. To, co se nepovedlo Lombergovi, to se povedlo kapitánovi Barkovovi. Montour zavezl puk do rohu, odkud přihrával do předbrankového prostoru, tam už si kotouč našel Aleksander Barkov, který prostřelil Hilla. Panthers sahali po vyrování, deset minut před koncem mohl vyrovnat Barkov, jeho pokus ale dokázali obránci Vegas srazit do rohu. Pro domácí mohlo být vzápětí po nadějích. Eichel měl na své hokejce pojistku, jenže z mezikruží trefil pouze tělo Bobrovského. Čtyřiatřicetiletý brankář držel naděje svého týmu, v závěrečných minutách vychytal únik Marchessaulta a stále tak držel dobrou půdu pro závěrečný nápor. Domácí už zkoušeli všechno a museli jít do hry bez brankáře. V posledních vteřinách měli nabito Reinhart a Verhaeghe, jenže jejich pokusy buď lámaly hole obráncům soupeře nebo končily na skvělém Hillovi. Kanadský brankář si svojí největší krádež nechal do poslední vteřiny. Střelu Verhaegheho sice pokryl, ale kotouč nedokázal zkrotit ve své lapačce, ten se odrazil ke Tkachukovi, který v čase 59:59 mohl vyrovnat, jenže trefil pouze špičku betonu brankáře Vegas. Po závěrečné siréně se strhla ještě šarvátka, Montour vletěl jako smyslu zbavený do brankoviště Golden Knights a spolu s aktivními spoluhráči Bennettem a Tkachukem utvořili několik dvojic či hloučků, do kterých se zapletl i Adin Hill. Vše vyvrcholilo osobními tresty pro Brandona Montoura a Matthewa Tkachuka. Vegas poté mohli slavit zisk třetího bodu ve finále.

Hvězda utkání dle NHLPortal.cz: Adin Hill
Statistické review zápasu najdete ZDE