MSJ 2015: Zožnú Slováci väčší úspech ako vlani?

28. 12. 2014, 16:20 » Mistrovství světa - Autor: Adam Krchňavý

NHLportal.cz
(zdroj: NHLportal.cz)
Po dvoch zo štyroch odohraných zápasov majú Slováci tri body. V prvom zápase ich porazil domáci tím vysoko 8:0. Zápas sa hral o druhej hodiny rannej a ešte v ten istý deň, o 22.00, hrali zápas proti Fínsku, ktorý nakoniec doviedli do víťazného konca. Fíni vyhrávali 1:0, no po využitej presilovke a koncovke Cehlárika bolo vyrovnané. Prvé dva góly padli v prvej tretine. V druhej tretine rozhodol o konečnom stave zápasu Holenda, pretože v tretej tretine už góly nepadali. Na obidva presné zásahy Slovákov asistoval Reway. Slovenský brankár Godla bol dosť vyťažený, chytil až 37 striel.

Slovensko už nebude horšie ako minulý rok, pretože tri body už získali. V minulom roku dokázali zdolať len Nemcov, ktorí odohrajú zápas proti ním 30. 12. o 20.00. Predtým ich čaká ešte zápas proti USA, zajtra 29.12., tiež o 20.00. Momentálne sa Slovensko nachádza vo svojej skupine (A) na druhom mieste za Kanadou. USA na nich stráca bod.

Slovenský tím si tento rok stanovil cieľ dostať sa do štvrťfinále, čo sa im podarilo aj vlani a tento rok majú k tomu dobre našliapnuté. Veríme, že sa im podarí naplniť očakávania.