Vyhrajú Panthers po štyroch prehrách v LA?

07. 11. 2015, 18:30 » Preview - Autor: Adam Krchňavý

NHLportal.cz
(zdroj: NHLportal.cz)
Dnes začíname skôr. Dva zápasy sú na programe už dnes večer. Prvý začína už o chvíľočku v Buffale, ktoré hostí Canucks. Druhé stretnutie začína o desiatej v LA. V LA sa strhne bitka medzi domácimi a Floridou.

BUF BUFFALO (5-8-0) - VAN VANCOUVER (6-3-4)

V poslednom zápase hostili Sabres Blesky z Tampy. Vystrelili síce o deväť striel viac, no prehrali 4:1. Už po prvej tretine prehrávali o tri góly po góloch Stamkosa, Johnsona a Kucherova. V druhom dejstve znížil Jack Eichel, no to bol posledný gól domácich. Do prázdnej bránky už len upravoval Victor Hedman. V bránke začal Linus Ullmark (2-2-0, 2.73 GAA, 90.7%), ktorý bude štartovať aj dnes. Ullmarka po prvom dejstve striedal Chad Johnson. Johnson chytil všetkých desať striel. Ullmark odchytal pred fanúšikmi domácich tri zápasy, v ktorých má úspešnosť 88.1% a priemerne inkasuje 3.49 gólu na hru. Mimo First Niagara Center má oveľa lepšiu bilanciu. Sabres inkasovali iba raz z posledných dvanástich oslabení (šesť hier).
Domácim bude chýbať Carlo Colaiacovo, Evander kane, Robin Lehner a Zach Bogosian.

Canucks hrajú zatiaľ lepšie mimo domova ako pred vlastnými fanúšikmi. Na súperových ľadoch prehrali iba raz z piatich hier so skóre 17:9. Nucks v Buffale začínajú dlhý sedemzápasový trip, ktorý končí 19. vo Winnipegu. Naposledy hostili Pens, ktorým podľahli tesne 3:2. V tomto zápase domáci inkasovali aj z presilovky (Sidney Crosby) aj z oslabenia (Eric Fehr). Do 54. minúty domáci prehrávali 3:0 a vyzeralo, že už je po zápase, no šesť minút pred koncom sa presne trafil Daniel Sedin a minútku do konca zápasu sa presadil Jannik Hansen. Ryan Miller (5-3-4, 2.14 GAA, 92.3%) stál proti bývalému zamestnávateľovi iba raz. Vtedy inkasoval dva góly z 22 striel, no Nucks vyhrali. Mimo domova má od začiatku roka úspešnosť 94.2%! Nucks vyhrali iba jednu z posledných piatich návštev Buffala.
Hosťom chýba Brandon Prust, Luca Sbisa a Jacob Markstrom.

Tip redakce NHLportal.cz: over 5 (FT)

Statistické preview zápasu najdete ZDE.

LAK LOS ANGELES (8-5-0) - FLA FLORIDA (5-5-3)

Kráľom patrí druhé miesto v Západnej konferencii. Z posledných desiatich zápasov zaváhali vo dvoch prípadoch. Naposledy hostili Blue Jackets, ktorým podľahli 3:2, napriek tomu, že vystrelili o osem striel viac. Týmto zápasom začali päťzápasovú domácu sériu, ktorá končí 15. Dustin Brown má desať bodov (5+5) v dvanástich hrách proti Panthers. Proti tímom z Atlantickej divízie vyhrali štyri z posledných piatich hier. Jonathan Quick (6-5-0, 2.36 GAA, 91.5%) má proti Panthers bilanciu 5-2-0 s 92.9% úspešnosťou a priemerne inkasuje niečo málo pod dva góly na hru. V poslednom vzájomnom zápase inkasoval trikrát z 20 striel. Quick stratil posledné dve hry, v ktorých inkasoval sedem gólov z 51 striel.
Mimo hru majú domáci Matta Greenea a Dwighta Kinga.

Panthers prehrali štyri zápasy v rade a z posledných desiatich vyhrali trikrát. Z posledných piatich hier mimo domova vyhrali raz. V Los Angeles končia krátky trojzápasový trip. Naposledy cestovali do San Jose, kde prehrali 5:2. V bránke stál Al Montoya, dnes by mal kryť chrbát svojim zase Roberto Luongo (3-4-2, 2.11 GAA, 93.6%). Roberto má proti Kings bilanciu 15-13-5 s 91.6% úspešnosťou a priemerne inkasuje 2.44 gólu na hru. V poslednom vzájomnom zápase inkasoval dvakrát z 31 striel. Panthers vyhrali iba dva z posledných dvanástich vzájomných zápasov a posledných šesť návštev LA nedokázali vyhrať.
Hostia sa budú musieť zaobísť bez Davida Bollanda a Aleksandra Barkova.

Tip redakce NHLportal.cz: Kings