10 nejlepších zápasů v sezóně 2015/16 (5/5)

15. 07. 2016, 15:45 » Perličky - Autor: Šimon Rogner

NHLportal.cz
(zdroj: NHLportal.cz)
Sezóna 2015/16 skončila vítězstvím Pittsburghu v šesti utkáních finále Stanley Cupu nad hokejisty San Jose Sharks. Toto vítězství nejenže uzavřelo skvělou jízdu Penguins, ale i další památný ligový ročník. Podívejte se společně s námi na žebříček deseti nejlepších utkání uplynulé sezóny podle ligové stanice NHL Network.

Ve posledním pátém díle zavítáme nejdříve na sedmý rozhodující zápas prvního kola mezi St. Louis a Chicagem, ve kterém už Blackhawks prohrávali 0:2, ale i přes vyrovnání nakonec prohráli a postup slavili Blues. Nejlepším utkání uplynulého ročníku pak stanice NHL Network vyhlásila čtvrtý duel finále Západní konference mezi Sharks a Predators.

Předchozí díly:
10 nejlepších zápasů v sezóně 2015/16 (1/5)
10 nejlepších zápasů v sezóně 2015/16 (2/5)
10 nejlepších zápasů v sezóně 2015/16 (3/5)
10 nejlepších zápasů v sezóně 2015/16 (4/5)

2. STL ST. LOUIS BLUES - CHI CHICAGO BLACKHAWKS
3:2
(26. 04. 2016; 02:30)

Druhé místo žebříčku deseti nejlepších utkání uplynulého ročníku obsadil sedmý zápas prvního kola mezi St. Louis a Chicagem. Blues, hrající na domácím ledě, v něm museli pociťovat velký tlak, protože v sérii promarnili dvě předchozí možnosti postoupit a nechali tehdy úřadující šampióny vyrovnat na 3:3. Do zápasu ovšem vstoupili skvěle a dostali se do vedení 2:0. Ani to však neudrželi a po zásazích Mariána Hossy a Andrewa Shawa bylo opět srovnáno. Přesto se jim podařilo nakonec utkání urvat. Postaral se o to paradoxně bývalý hráč Blackhawks, který pomohl svému bývalému týmu v roce 2010 ke Stanley Cupu, útočník Troy Brouwer, jehož dorážka v deváté minutě třetí třetiny určila konečný stav 3:2 pro domácí.

1. NSH NASHVILLE PREDATORS - SJS SAN JOSE SHARKS
4:3 po třetím prodloužení
(06. 05. 2016; 03:00)

Nejdelší zápas letošní sezóny se stal podle NHL Network i tím nejlepším! Hrálo se čtvrté střetnutí druhého kola mezi Nashvillem a San Jose a Predators dvakrát dokázali vyrovnat, a vynutili si tak za stavu 2:1 na zápasy pro Sharks prodloužení. Běžela osmá minuta a už mohlo být rozhodnuto, ale branka Joea Pavelskiho z osmé minuty prvního prodloužení uznána kvůli usměrnění rukavicí neplatila. A tak rozhodli domácí. Místní hodiny ukazovaly přes 1 hodinu v noci, hrací čas se blížil ukazateli 120 minut, tedy dvěma plným utkáním. Na čtvrté prodloužení však nedošlo. V čase 51:12 se o to postaral dorážkou za bezmocného Martina Jonese centr Mike Fisher, a srovnal tak stav série na 2:2.

zdroje: nhl.com