Chicago přijelo do Prahy. Kubalík s Kampfem vezmou spoluhráče na pivo či fotbal

30. 09. 2019, 22:00 » Informace z klubů - Autor: Tomáš David

NHLportal.cz
(zdroj: NHLportal.cz)
V dnešních pozdních odpoledních hodinách do Prahy přiletěli Chicago Blackhawks, kteří v našem hlavním městě stráví zahajovací týden sezony 2019-20. Hawks mají na programu několik tréninků či tiskových konferencí a také den volna, který využijí na stmelení týmu a lepší vzájemné poznání. Kam se hráči, z nichž pro většinu je nynější pobyt v Česku vůbec první, podívají?

"Na fotbal jdeme všichni. Slyšel jsem, že tam půjde i Philadelphia. Takže já se hrozně těším a doufám, že si to užijeme," poodhalil Dominik Kubalík plán týmu na volný den. Jeho parťák z útoku a zároveň mentor v těžkých začátcích David Kampf ho doplňuje: "Říkali jsme klukům, že pivo tady musí ochutnat."


Oba tuzemští útočníci hrají společně ve třetí formaci a rádi by, aby to tak zůstalo i na zahajovací utkání sezony. Zatímco zkušenější David má místo v sestavě jisté, kouč Colliton ještě nepotvrdil zařazení Kubalíka. Lodivod Indiánů mlží i v otázce brankářské jedničky. "Uvidíte sami," odpověděl s úsměvem na otázku, koho nasadí do brány v pátečním zápasu.

Místo v sestavě má na druhou stranu jisté jeden z nejdéle sloužících hráčů Blackhawks Brent Seabrook, který bude s nejvyšší pravděpodobností nastupovat v obranném páru s letní posilou Olli Maatem. "Nemohu s jistotou říci, že budeme hrát spolu, ale je to pravděpodobné. Odehráli jsme spolu v páru celou přípravu a postupně mezi sebou zlepšujeme souhru a chemii," chválí si spolupráci s dvojnásobným držitelem Stanley Cupu s Pittsburghem Seabrook.

Další ze zajímavých nových jmen v sestavě Chicaga je Anton Wedin. Šestadvacetiletý Švéd hrál do letošní sezony pouze v Evropě. Až letos se nechal přesvědčit a šel zkusit své štěstí do zámoří. A rozhodně nelituje. Kemp se mu povedl na jedničku a chválí si ho i Colliton: "Ukázal, že ho můžeme použít do různých situací, je schopný hrát na několika pozicích, skvěle brání oslabení a má i ofenzivní instinkty. Je to další z hráčů, kteří rozšířili naší sestavu, což jsme potřebovali."

Chicago budou moci fanoušci vidět na vlastní oči v akci již ve čtvrtek, kdy proběhne veřejný trénink. O den později se střetnou s Philadelphií v prvním ostrém klání letošního ročníku.