Zlaté české ručičky. 5 českých hráčů s nejvíce góly v NHL od výluky 2013

18. 03. 2020, 10:40 » Češi v NHL - Autor: Tomáš David

NHLportal.cz
(zdroj: NHLportal.cz)
Čeští hráči v posledních desetiletích výrazně promlouvali do dějin hokeje na všech jeho úrovních a NHL není výjimkou. Jméno si za mořem udělali i naši elitní střelci od Jaromíra Jágra až po Davida Pastrňáka. Ve třetím dílu našeho seriálu statistických perliček se zaměříme na tuzemské elitní snajpery, kteří trápili gólmany v Americe. Opět počítáme statistiky od výluky 2013.

TBL 5. Ondřej Palát

Není typickým střelcem, přesto stihl nasázet 110 branek v 496 utkáních. V NHL zažil největší týmový úspěch v sezoně 2014-15, kdy se coby člen formace Trojčat dostal s Tampou Bay až do finále play off. Každý jeho pátý gól padne v přesilové hře, čtyřikrát se trefil i v oslabení.

BOS 4. David Krejčí

Zkušený harcovník již nyní patří k největším legendám bostonského celku, jelikož v jeho dresu odehrál již 14 sezon. Za posledních sedm let se mu podařilo vstřelit 126 gólů za 534 klání, z čehož 32 tvoří početní výhody a jeden oslabení. S Bruins se dostal dvakrát do finále, v obou ale padl.

SJS 3. Tomáš Hertl

Jediný hráč v našem žebříčku hrající v Západní konferenci. Ninja, jak se Hertlovi začalo přezdívat po jeho vstupu do NHL a čtyřgólovém představení proti Rangers, se blýskl 132 brankami ve 453. Kdyby často nebojoval se zraněním kolene, mohl se v tabulce umístit mnohem výše. Se Sharks se dostal do finále v roce 2016, stejně jako Krejčí s Bostonem v něm však padl a Stanley Cup nepozvedl.

PHI 2. Jakub Voráček

Voras je především elitní tvůrce hry. Ani ti však nemohou pouze sbírat asistence. Voráček to moc dobře ví, což potvrzuje i jeho 150 přesných projektilů. Téměř každý třetí přišel v přesilové hře. Jako jediný z této pětice má Voráček úspěšnost střelby pod 10% hranici (9,3 %), vše ale kompenzuje častou střelbou.

BOS 1. David Pastrňák

Nový Jágr či Pasta. Nová mladé superhvězda NHL dostala za svou krátkou kariéru již několik přezdívek. A není se čemu divit. Se 180 zásahy za 390 utkání patří již šestým rokem k nejlepším střelcům ligy. Letos nasázel 47 branek a sápal se po Maurice Richard Trophy. Podobně jako u Vorase, i jedna ze tří jeho gólových střely končí v bránách soupeřů během přesilových her. Nejlepší zprávou pro fanoušky Bostonu je, že rodák z Havířova oslaví teprve své 24. narozeniny a může ještě celou řadu let zářit podobně jako letos.