Nekonečný, neuvěřitelný. Máme za sebou 4. nejdelší zápas v historii NHL

12. 08. 2020, 07:10 » Novinky - Autor: Tomáš David

Úvodní vhazování se konalo přibližně ve 21:10 SELČ a rozhodující gól zápasu padl téměř o šest a půl hodiny později v čase 160:27 po střele Braydena Pointa v pátém prodloužení. Padlo několik rekordů a zápas Caroliny proti Bostonu musel být přeložen na dnešek od 17:00. Tak se bude vzpomínat na 4. nejdelší zápas v dějinách NHL.

"Nikdy jsem tak hrozně dlouhý zápas nehrál. Byla to fyzicky i psychicky neuvěřitelně náročná bitva," nechal se po zápasu slyšet střelec rozhodující branky Point, který se trefil i v základní hrací době, která mu v tu chvíli musela připadat na míle vzdálená.

Dnešní souboj se také zapíše do dějin. Celkem bylo na brankáře vysláno 151 střel, což je nejvyšší počet od začátku měření této statistiky (1959-60). Joonas Korpisalo pochytal nejvyšší počet střel v jediném utkání. Zastavil 85 střel, čímž překonal dosavadní rekord Kelly Hrudeyho z roku 1987 (73 střel).

Na nejdelší utkání v dějinách tento souboj stále ještě ztrácel 16 minut a 3 sekundy. Detroit Red Wings v roce 1936 vyhráli nad Montreal Maroons až v čase 176:30.